אודותינו
התהליך
זכויות וחוקים
 סיוע כספי ממשלתי
 זכויות המשפחה המטפלת
בתי אבות
 בתי אבות באזור
 בתי אבות באור יהודה
 בתי אבות בבית דגן
 בתי אבות בבית שמש
 בתי אבות בבני ברק
 בתי אבות בבת ים
 בתי אבות בהוד השרון
 בתי אבות בחולון
 בתי אבות ביד בנימין
 בתי אבות בירושלים
 בתי אבות בכפר סבא
 בתי אבות בלוד
 בתי אבות בנס ציונה
 בתי אבות בנתניה
 בתי אבות בפתח תקוה
 בתי אבות ברמת גן
 בתי אבות בתל אביב
מחלקות
צור קשר
כתבות ומאמרים
 בית אבות במרכז
 בית אבות לתשושי נפש
 בתי אבות סיעודיים
 איכות חיים בגיל הזהב
 
 

למידע נוסף וייעוץ חינם- השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*
*
*
 
 
חשוב לדעת!
חשוב לדעת!
ניתן למצוא פתרון מקצועי ומיידי בתוך 24 שעות וההורה מסדר לשביעות רצונכם!
 
שירות מיוחד!
שירות מיוחד!
השירות כולל העברת קשישים סיעודיים באמבולנס- חינם!
 
איכות חיים בגיל השלישי
עצות לשמירה על איכות חיים בגיל הזהב
 
דף הבית
כתבות ומאמרים

איכות חיים בגיל הזהב

איכות החיים בגיל השלישי

תוחלת החיים במדינת ישראל כמו במדינות מפותחות רבות- עולה עם השנים, כיום לא נדיר למצוא אנשים שזוכים לראות צאצאים בדור שלישי ורביעי ומתהלכים ביננו בשיבה טובה. לתוחלת החיים הגבוהה שמטפסת עם הזמן ישנן סיבות רבות, אבל למרות כל הנכתב, אורח החיים עולה אבל איתו לא עולה איכות החיים.

בכתבה זו ננסה למנות מספר גורמים שיכולים לשפר את איכות החיים בגיל השלישי, או כמו שאמר בעבר ד"ר ישראל דורון "חייבים לשנות תפיסה, זקנה אינה מחלה, היא העתיד"...

*תחילה על מנת לשמור על בריאות תקינה, חשוב לשמור על נושא התזונה והפעילות הגופנית שמתפתח עם השנים. כיום, מומלץ להתייעץ עם דיאטנ/ית מוסמכת על תפריט המתאים לכל אדם באופן אישי. גם בתי אבות רבים כוללים בין אנשי הצוות דיאטנית צמודה המתאימה את התפריט לדיירים. קשישים הנמצאים בביתם יכולים לקבל עזרה בנושא מהדיאטנית בקופ"ח אליה שייכים. בנוסף, בכל יום יש לבצע פעילות גופנית או לכל הפחות להקפיד על 3 פעמים בשבוע באופן עקבי. ניתן לשלב התעמלות, חדר כושר, ריצה, שחיה וכדו'. גם בנושא זה בתי אבות ובתי דיור מוגן השתפרו, והכניסו על פי הנחיות משרד הבריאות חדרי כושר, פיזיותרפיה, פעילויות כמו ריקוד, התעמלות ועוד. בדיור מוגן ניתן למצוא אף בריכות שחיה ברמה גבוהה.

*הסביבה של האדם היא מרכיב חשוב באיכות חייו. משפט זה נכון עוד יותר בגיל השלישי. סביבה טובה וחיובית תורמת למצב הרוח ומצב הרוח תורם לבריאות האדם. חיוך ואופטימיות תורמים באופן ישיר על המצב הרפואי שלנו. גם לפעילות ותעסוקה יש חלק נכבד בשמירה על איכות החיים, אדם עסוק שסדר יומו מגוון ועמוס יתמלא סיפוק בסוף כל יום, לצורך כך הוקמו מועדוני יום לגיל הזהב, המספקים תעסוקה הולמת, גם התנדבות בגופים שונים נפוצה ותורמת לקהילה וכמובן למי שהתנדב, ללא מעט אנשים מתאימה דווקא השהות בבתי אבות, מכיון ששם סדר היום עמוס ומגוון וישנם אנשים באותו הגיל ומהווים חברה מתאימה.

*למשפחה המקיפה את האדם חשיבות מכרעת על איכות חייו, כאשר קרובי המשפחה מעורבים בחייהם של ההורים או הקרובים, נוצרת תחושת שייכות וידיעה כי 'למישהי איכפת ממני'. גם על כל מטפל בהורה או צוות בבית אבות משפיעה העובדה כי המשפחה מתעניינת ובודקת את הטיפול בהורה, ועוקבת אחרי מצבו. התעניינות המשפחה חשובה גם על מנת לזהות התדרדרות בריאותית גופנית או קוגנטיבית כלשהיא ולטפל בהתאם.

*וכמו כל דבר בחיים גם כאן הכסף משפיע על חיינו, בדרך כלל בגיל השלישי כבר אין דאגות של משכנתא או דירה אך נוספות דאגות אחרות ובד"כ כבר עובדים מעט אם בכלל. ידיעה על זכויותינו יכולות לסייע. במדינת ישראל ישנם חוקים רבים שנועדו להקל על בני גיל הזהב מבחינה כלכלית. אם זה מימון עובד זר במקרה הצורך או מימון מטעם המדינה בתשלום בית אבות. תשלום כמו ביטוח לאומי, פנסיה, עזרה למשפחה המסייעת, ועזרה מטעם קופת החולים.

אז איחולי בריאות טובה לכולנו 'עד מאה ועשרים+ מע"מ....'

בכל שאלה לגבי זכויותיכם לייעוץ עם מומחה ניתן לפנות בצור קשר ונשמח לסייע ללא תשלום או לחייג 052-2223438.

צור קשר
דף הביתהדפסהמפת האתרצור קשר