אודותינו
התהליך
זכויות וחוקים
 סיוע כספי ממשלתי
 זכויות המשפחה המטפלת
בתי אבות
 בתי אבות באזור
 בתי אבות באור יהודה
 בתי אבות בבית דגן
 בתי אבות בבית שמש
 בתי אבות בבני ברק
 בתי אבות בבת ים
 בתי אבות בהוד השרון
 בתי אבות בחולון
 בתי אבות ביד בנימין
 בתי אבות בירושלים
 בתי אבות בכפר סבא
 בתי אבות בלוד
 בתי אבות בנס ציונה
 בתי אבות בנתניה
 בתי אבות בפתח תקוה
 בתי אבות ברמת גן
 בתי אבות בתל אביב
מחלקות
צור קשר
כתבות ומאמרים
 בית אבות במרכז
 בית אבות לתשושי נפש
 בתי אבות סיעודיים
 איכות חיים בגיל הזהב
 
 

למידע נוסף וייעוץ חינם- השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*
*
*
 
 
חשוב לדעת!
חשוב לדעת!
ניתן למצוא פתרון מקצועי ומיידי בתוך 24 שעות וההורה מסדר לשביעות רצונכם!
 
שירות מיוחד!
שירות מיוחד!
השירות כולל העברת קשישים סיעודיים באמבולנס- חינם!
 
איכות חיים בגיל השלישי
עצות לשמירה על איכות חיים בגיל הזהב
 
דף הבית
כתבות ומאמרים

בית אבות לתשושי נפש

בית אבות לתשושי נפש

בית אבות לתשושי נפש הוא מוסד המיועד במיוחד לקשישים תשושי נפש, כלומר קשישים שעקב דמנציה התפקוד הקוגניטיבי שלהם נפגע באופן חמור ובלתי הפיך.

 

באופן טבעי, קשיש דמנטי אינו מסוגל לבחור בעצמו לאיזה בית אבות לתשושי נפש הוא יעבור, ומי שמחליט עבורו הם בני משפחתו. מומלץ בחום להיעזר באנשי מקצוע בתחום, שישפכו אור אודות השירותים השונים המוצעים בבתי האבות המיועדים לתשושי נפש, יספקו מידע רלוונטי אודות כל אחד ואחד מבתי האבות שעומדים על הפרק ויסייעו גם בהליך הבירוקרטי מול משרד הבריאות על-מנת לזכות בהשתתפות במימון.

 

מהי דמנציה?

דמנציה היא שם כולל לקבוצת מחלות, ובראשן אלצהיימר, שהמשותף לכולן הוא ירידה חדה ברמת התפקוד של קליפת המוח. קשישים דמנטיים סובלים מבעיות זיכרון ומירידה ברמת הקשב ויכולות החשיבה וההבנה, ובעקבותיהן גם מקושי הולך וגובר להתנהל באופן עצמאי.

 

כתוצאה מכל אלה, צצות במקרים רבים גם בעיות מנטליות, ובהן דיכאון, התפרצויות זעם, מחשבות שווא וחרדות, המחייבות גם הן השגחה צמודה מסביב לשעון.

 

זכאות לקוד ולסיוע במימון מצד משרד הבריאות

לא כל קשיש מתקבל לבית אבות לתשושי נפש אלא רק מי שאובחן כתשוש נפש.

אבחון שכזה נסמך על דו"ח סוציאלי, אותו ממלא עובד סוציאלי מטעם קופת החולים של הקשיש או לשכת הרווחה של הרשות המקומית בה הוא מתגורר; דו"ח רפואי אותו ממלאים רופא/ת המשפחה או האחות בקופת החולים; ודו"ח פסיכוגריאטרי אותו ממלא פסיכוגריאטר מוסמך או פסיכיאטר.

 

אם אכן הקשיש מאובחן כתשוש נפש וזכאי לאשפוז בבית אבות לתשושי נפש, תידרש גם הגשת בקשה לסיוע במימון. בקשה זו מוגשת בלשכת הבריאות המחוזית, ויש לצרף אליה שורה ארוכה של מסמכים הנוגעים למצבם הכלכלי של הקשיש ושל בני משפחתו. סיוע מצד מומחים בתחום עשוי להיות ההבדל בין השתתפות משמעותית במימון השהות בבית האבות לבין בקשה הנתקלת בסירוב.

 

חיים פלוס, ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

אנחנו בחברת "חיים פלוס" מכירים בצורך המשפחתי והאישי בפתרון מקצועי מיידי לאוכלוסיה מבוגרת. מניסיוננו העשיר אנו למדים כי משפחות רבות נוטות ללכת לאיבוד בתהליך החיפוש אחר פתרון המגורים המתאים והנעים ביותר, לכן אנו מעמידים צוות מקצועי, בעל ניסיון עשיר וידע רב בתחום שיסייע לכם למצוא את השביל הנכון ואת השקט הנפשי.

 

אנו מספקים כאמור מגוון שירותים בהם מציאת מוסד מתאים לרבות סיורים מודרכים בבתי האבות השונים בסביבת המגורים בה אתם חיים, הדרכה בתהליך הבירוקרטי הנלווה למעבר המגורים לרבות אישורי משרד הבריאות, קופות החולים או משרד הרווחה.

 

מעל 600 קשישים (במצבים שונים, עצמאיים, תשושי גוף, סיעודיים ותשושי נפש)מצאו את ביתם החדש באמצעות שירותינו המקצועיים,  בכל הארץ- בצפון, במרכז ובדרום. נסו אותנו ללא עלות נוספת וללא כל התחייבות.

"חיים פלוס", בשביל השקט הנפשי שלכם, משרד ראשי 03-6050660

 או לנייד   0522223438

 

דף הביתהדפסהמפת האתרצור קשר