אודותינו
התהליך
זכויות וחוקים
 סיוע כספי ממשלתי
 זכויות המשפחה המטפלת
בתי אבות
 בתי אבות באזור
 בתי אבות באור יהודה
 בתי אבות בבית דגן
 בתי אבות בבית שמש
 בתי אבות בבני ברק
 בתי אבות בבת ים
 בתי אבות בהוד השרון
 בתי אבות בחולון
 בתי אבות ביד בנימין
 בתי אבות בירושלים
 בתי אבות בכפר סבא
 בתי אבות בלוד
 בתי אבות בנס ציונה
 בתי אבות בנתניה
 בתי אבות בפתח תקוה
 בתי אבות ברמת גן
 בתי אבות בתל אביב
מחלקות
צור קשר
כתבות ומאמרים
 בית אבות במרכז
 בית אבות לתשושי נפש
 בתי אבות סיעודיים
 איכות חיים בגיל הזהב
 
 

למידע נוסף וייעוץ חינם- השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*
*
*
 
 
חשוב לדעת!
חשוב לדעת!
ניתן למצוא פתרון מקצועי ומיידי בתוך 24 שעות וההורה מסדר לשביעות רצונכם!
 
שירות מיוחד!
שירות מיוחד!
השירות כולל העברת קשישים סיעודיים באמבולנס- חינם!
 
איכות חיים בגיל השלישי
עצות לשמירה על איכות חיים בגיל הזהב
 
דף הבית

מחלקות

כאשר אנו באים לשבץ את הקרובים אלינו במוסד מתאים יש לשים לב לשיקולים שונים לפני בחירת בית האבות כמו מיקומו של בית האבות ואופיו (בית אבות חילוני או דתי), בנוסף, קיימים סוגים שונים של בתי אבות ומחלקות שונות:

דיור מוגן- קשישים עצמאיים המעוניינים בסביבת מגורים תומכת לגילם אך חשובה להם הפרטיות, יכולים למצוא את הפתרון בדיור מוגן שכולל יחידת דיור נפרדת לזוג קשישים ושירותים נלווים כגון הסעדה, תרבות ופנאי. ישנם שירותים נוספים המשתנים ממוסד אחד למשנהו במימון הקשיש.

בית אבות לעצמאיים- אלו קשישים במצב בריאותי תקין לגמרי אשר מסוגלים לדאוג לעצמם והמעבר לבית אבות בשבילם הוא כדי לספק להם חברה בת גילם ופעילות תרבותית וחברתית מתמדת.

בית אבות לתשושים- אלו קשישים אשר מצבם הנפשי תקין אך נדרשים לעזרה טכנית במטלות היומיום הבסיסיות ולכן יש מטפלים אשר עוזרים להם לבצען. מעבר לכך, גם להם בית האבות מספק שרותי חברה וחשוב מזה שרותי רפואה זמינה.

בית אבות סיעודי- מחלקות אלה נקראות גם בית חולים גריאטרי, קשישים אלו אינם במצב בריאותי תקין ולכן מקבלים השגחה רפואית צמודה, שרותי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק,שרות סוציאלי מלא ועוד. מחלקות אלו בפיקוח הדוק של משרד הבריאות כמו כל בתי החולים בארץ.

בית אבות לתשושי נפש- קשישים אשר נמצאים במצב בריאותי גופני תקין אך לוקים במחלות בנפש עקב גילם, כגון אלצהיימר, דמנציה ועוד ,אשר להם קושי מנטלי בכל הקשור למטלות היומיום, מקבלים עזרה וטיפול צמוד, הם נמצאים במחלקה מוגנת בפיקוח מתמיד.

בית אבות משולב- כאשר הורינו נמצאים במצב בריאותי תקין מבחינה גופנית ונפשית ומתאימים למחלקה בה נמצאים עצמאיים אך אינכם יודעים אם חלילה תהיה התדרדרות במצבם, מומלץ לשכנם בבית אבות משולב, במקום כזה יש מחלקה לעצמאיים, לתשושים, לסיעודיים ולתשושי נפש. המחלקות נפרדות, בכל מחלקה מקבלים טיפול לפי אופייה, כך שבמקרה של התדרדרות חלילה, ניתן להעביר את הקשיש מחלקה בבית האבות אליו התרגל ולא לחפש לו בית אבות שונה. בית אבות משולב מומלץ גם במידה ונכנסים לבית אבות שני בני זוג אשר כל אחד מהם במצב תיפקודי שונה.

כל בית אבות מחויב לספק לקשיש מקום מוגן, מכשירי טלפון ציבוריים, מערכות אבטחה מתקדמות, שרותי רפואה זמינים, שרותי ניקיון ותחזוקה ושרותי תעסוקה קבועים הכוללים פעילות תרבותית, הרצאות, הופעות וערבי משפחה. בנוסף, יינתנו 3 ארוחות ביום וארוחת ביניים כולל אפשרות להכנת שתיה קרה/ חמה במהלך כל היום.

רוב בתי האבות מספקים גם שרותי כביסה, דואר, בית כנסת, מספרה וכדומה.

 
דף הביתהדפסהמפת האתרצור קשר